Aktualności

Wznowienie szczepień dla Dzieci

Drodzy Pacjenci
Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w oparciu o stanowiska Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Polskiego Towarzystwa Wakcynologii oraz kluczowych instytucji zdrowia publicznego (WHO, CDC, NHS, NCIRS) zaleciły wznowienie bieżącej realizacji szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego w czasie szczepienia. 
Zarówno my jak i nasi mali Pacjenci i ich Rodzice odetchnęliśmy z wielką ulgą. Dzięki tej decyzji nasza jednostka wznawia szczepienia dla Najmłodszych Pacjentów a zdjęcia poniżej powinny dać obraz bezpieczeństwa podczas samego zabiegu. 
Prosimy Rodziców by na samym szczepieniu pojawiała się z dzieckiem jedna zdrowa osoba, by unikać kontaktu z większą liczbą osób. Chcieliśmy dodatkowo zaznaczyć iż szczepienie można przeprowadzić tylko w sytuacji:
- braku epidemiologicznych czynników ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 zarówno u dziecka, jak i jego opiekunów lub innych domowników (np. powrót w ciągu 14 ostatnich dni z rejonów o dużej i utrwalonej transmisji SARS-CoV-2 lub kontakt w ciągu ostatnich 14 dni z osobą zakażoną SARS-CoV-2 lub chorą na COVID-19 lub przebywającą w kwarantannie z powodu ryzyka zakażenia SARS-CoV-2,
zarówno dziecko jak i rodzic/opiekun, a także ich domownicy nie mają objawów ostrej infekcji (gorączka, kaszel, duszność, biegunka), które mogłyby wskazywać na COVID-19.
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do Rodamedu.